FKP XI (2006) | Festiwal Kompozytorów Polskich
(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zwykły

Current Size: 100%

FKP XI (2006)

Grażyna Bacewicz i Henryk Wieniawski, wybitna kompozytorka i znakomity skrzypek – to główne postaci XI Festiwalu Kompozytorów Polskich, który odbywał się w dniach 12-14 października 2006 r.

Po trzech koncertach wypełnionych muzyką Grażyny Bacewicz i Henryka Wieniawskiego, podczas koncertu finałowego, który odbył się w kościele w Aleksandrowicach, melomani mogli posłuchać kompozycji Henryka Wieniawskiego i Henryka Mikołaja Góreckiego. Koncert był dedykowany pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II z okazji Dnia Papieskiego.
W kościele św. Maksymiliana Kolbego wystąpili:
Chór Filharmonii Śląskiej, chór resonans Con Tutti, Nrodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego radia, Piotr Pławner - skrzypce, Adam Kruszewski - baryton, a także dyrygenci - Gabriel Chmura i Henryk Mikołaj Górecki.
ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ
DZIEŃ PIERWSZY
DZIEŃ DRUGI
DZIEŃ TRZECI
Grażyna Becewicz, to jedna z najwybitniejszych polskich skrzypaczek oraz kompozytorek, uznawana za międzynarodowy autorytet. Jej dorobek artystyczny jest niezwykle bogaty i różnorodny.
Henryk Wieniawski, to wybitny skrzypek, często porównywany do Paganiniego, w literaturze skrzypcowej rozwinął styl brillant.
Józef Joachim pisał o nim:
Był zawsze najbardziej szalonym i ryzykanckim wirtuozem jakiegokolwiek widziałem. Kto nie był świadkiem tych najśmielszych, akrobatycznych skoków, jakie wykonywał, ten nie może sobie wyobrazić co potrafi wydobyć lewa ręka Wieniawskiego.
Szczegóły znajdziesz w WYDAWNICTWIE FESTIWALOWYM

[node:field_zdjecie_glowne:medium:render] FKP X (2005) [node:field_zdjecie_glowne:medium:render] FKP XII (2007)