FKP VI (2001) | Festiwal Kompozytorów Polskich
(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zwykły

Current Size: 100%

FKP VI (2001)

Zygmunt Konieczny, Andrzej Kurylewicz i Zbigniew Preisner – to trójka bohaterów VI edycji Festiwalu Kompozytorów Polskich, który odbywał się w dniach od 4 do 6 października 2001 r. Każdy z nich został uhonorowany specjalnym koncertem.

Zygmunt Konieczny to artysta związany z Piwnicą Pod Baranami i kompozytorem muzyki teatralnej.Szczególnie chętnie ilustruje muzycznie dramaty Wyspiańskiego.

Zbigniew Preisner urodził się w Bielsku-Białej. Od 1978 roku jest związany z krakowską Piwnicą Pod Baranami. Kompozytor muzyki filmowej. Szczególne zainteresowanie wzbudziła jego muzyka do filmów Krzysztofa Kieślowskiego.

Andrzej Kurylewicz należy do pionierów jazzu w Polsce. debiutował z roku 1954. To znakomity pianista, trębacz, puzonista i aranżer. Jest autorem muzyki do takich filmów jak Polskie drogi, Lalka, Nad Niemnem.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Koncert inauguracyjny został zatytułowany Zygmunt Konieczny - Muzyka do dramatów Stanisława Wyspiańskiego.
Następnego dnia w Salonie Muzycznym wystąpiło Trio Andrzeja Kurylewicza. Koncert poświęcony trzeciemu z bohaterów festiwalu - Zbigniewowi Preisnerowi "Dekalog - kto ty jesteś człowieku", był jednocześnie koncertem finałowym.

Szczegóły znajdziesz w WYDAWNICTWIE FESTIWALOWYM

[node:field_zdjecie_glowne:medium:render] FKP V (2000) [node:field_zdjecie_glowne:medium:render] FKP VII (2002)