FKP II (1997) | Festiwal Kompozytorów Polskich
(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zwykły

Current Size: 100%

FKP II (1997)

Motywem przewodnim II Festiwalu Kompozytorów Polskich (9-12 października 1997) była twórczość Wojciecha Kilara. Wojciech Kilar to wybitny kompozytor tworzący dzieła awangardowe, czerpiące z ludowości (Krzesany), religijne (Exodus) i utwory fortepianowe.

Ceniony jako autor muzyki filmowej, zarówno w Polsce (Struktura kryształu, Iluminacja, Barwy ochronne - Zanusiego, Perła w koronie, Paciorki jednego różańca, Śmierć jak kromka chleba - Kutza, Ziemia obiecana - Wajdy) jak i w Hollywood (Śmierć i dziewczyna - Polańskiego, Dracula - Coppoli czy Portret damy - Campion). Oprócz koncertów widzowie festiwalu mogli zobaczyć projekcje filmów z muzyką Wojciecha Kilara.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Podczas festiwalu muzyka artysty była prezentowana na pięciu koncertach.

W koncercie inauguracyjnym wzięła udział Bielska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Mirosława Błaszczyka i baryton Andrzej Hiolski.

Finałowy koncert wypełniła Bogurodzica, Angelus i Exodus - kompozycje Wojciecha Kilara, w wykonaniu Radiowej Orkiestry Symfonicznej z Krakowa i chóru Polskiego Radia z Krakowa. Koncert był jednocześnie inauguracją obchodów 100-lecia bielskiego Ratusza.

Szczegóły znajdziesz w WYDAWNICTWIE FESTIWALOWYM

[node:field_zdjecie_glowne:medium:render] FKP I (1996) [node:field_zdjecie_glowne:medium:render] FKP III (1998)